Ця деталь служить для підведення гальмівних колодок максимально близько до гальмівного барабана. У разі несправності важіль гальма регулювальний ЗІЛ перестає регулювати притиск колодок, що призводить до того, що не спрацьовує гальмо. Це, своєю чергою, веде до ДТП.
Причини виходу з ладу регулювального важеля гальма
Знос важеля регулювального гальма відбувається під час кожного натискання на педаль гальма. Механізм, що складається з шестерень і регулювального болта, здатний витримати до 100 000 ходів. Діагностувати несправність можна під час регулювання ходу гальмівних колодок. Якщо відсутній притиск, значить важіль вийшов з ладу.
Автомобіль, з несправними регулювальними важелями гальма, може потрапити в ДТП, оскільки гальмівна система життєво важлива для будь-якого вантажного автомобіля.
До основних причин виходу з ладу важеля гальма регулювального належать:
- відсутність періодичного обслуговування (змащення через тавотниці);
- потрапляння абразиву в з’єднання вала спрацьовування колодок з важелем гальма регулювального;
- часте спрацьовування;
Ремонт регулювального важеля гальма
Заміна важеля гальма регулювального проводиться тільки в разі його повного виходу з ладу. Ремонт цього елемента може проводитися тільки в спеціалізованих майстернях, тому зазвичай виконується заміна. Основними ознаками несправності є:
- під час підведення колодок відбувається проскок регулювального болта;
- регулювальний болт заклинив і не крутиться;
- при зносі затискної шестерні відбувається прослизання.
Важіль гальма регулювальний ЗІЛ або КамАЗ може бути відремонтований у спеціалізованій майстерні, але набагато простіше зробити його заміну. Ця несправність може призвести до відмови гальмівної системи і заносу автомобіля під час гальмування.
Заміна регулювального важеля гальма
Регулювальний важіль гальма, заміна якого здійснюється поза спеціалізованим центром, проводиться в такому порядку:
- Знімається притискна шайба, яка кріпиться за допомогою болта (зазвичай м8 або м 10).
- Знімається фіксатор пальця (шплінт розтискається, виймається палець).
- Знімається регулювальний важіль гальма.
Після закінчення операції встановлення проводиться у зворотному порядку, після чого регулюється притиск гальмівних колодок шляхом підкручування регулювального болта.
Під час зняття регулювального важеля гальма слід дотримуватися всіх правил техніки безпеки та ні за яких обставин не знімати механізм за відсутності повітря в гальмівній системі. Відсутність повітря призведе до затиснення механізму гальмівними колодками, що ускладнить демонтаж.