Не присвячені люди вважають, що повітряні фільтри не відіграють велику роль у роботі машини. По суті, це легкі, що дають можливість силовій установці працювати з максимальним навантаженням, ефективно і без перебоїв. Який повітряний фільтр вибрати, щоб гарантувати безперебійну роботу транспортного засобу, питання актуальне серед автомобілістів. Правильно підібравши запчастину, ви забезпечите двигуну можливість легко «дихати» за будь-яких умов експлуатації.
Запам’ятайте, що збільшити ресурс двигуна, можна регулярно роблячи заміну фільтра і використовуючи тільки високоякісні запасні частини.
Призначення та принципи роботи повітряного фільтра
Ідеально працюючий двигун споживає приблизно п’ятнадцять кілограм повітря на літр палива. При цьому повітря, що надходить у камеру згоряння, повинно відповідати жорстким нормам за:
- Оптимальність температури.
- Насиченість киснем.
- Мати середню густину.
- Повна відсутність домішок, що впливають на роботу мотора.
Попадання незначної кількості пилу, окалини, іржі чи іншого сміття легко виведе двигун із ладу. Тому вибрати повітряний фільтр, щоб автомобіль відчував себе впевнено на дорозі і працював з будь-якими навантаженнями ефективно дуже важливо для шофера. Найбільш поширений вид забруднення це дорожній пил і пісок, які піднімаються машинами, що йдуть попереду. Дрібні непомітні оку піщинки, потрапивши всередину камери згоряння, стають причиною швидкого виходу з ладу металевих поверхонь. Ще одна напасть, яка сильно впливає на метал, висока вологість. Агресивні пари стають причиною корозії та роз’їдають дзеркало циліндрів.
Головне призначення будь-якого повітряного фільтра – це якісний захист двигуна від проникнення всередину пилу, пічка, сміття та надлишку вологи. Якісний фільтр при роботі в міських умовах продовжує життя двигуна на 18%, а в умовах бездоріжжя до 150%.
Фільтр складається з міцного металевого корпусу, в якому встановлено спеціальний елемент із синтетичної тканини. Проходячи через багатошарову поверхню витратного матеріалу повітря очищається від будь-яких домішок. Потім потік потрапляє у витратомір і потім камеру згоряння. Фільтри завжди встановлюються в такому місці, щоб зробити заміну старої вставки, що фільтрує, можна було легко, не вдаючись до послуг майстерні.
Який фірми вибрати повітряний фільтр
Будь-який сучасний автомобіль, що зійшов з конвеєра, оснащується якісним повітряним фільтром. Сьогодні для фільтрації найчастіше використовують спеціальний папір із кількох шарів. Виробники пропонують кілька видів фільтрувального паперу з різними параметрами. Вже дано не застосовуються масляні або вугільні фільтри, оскільки папір набагато дешевший, зручніший та ефективніший.
Виробники постійно вдосконалюють повітряні фільтри і сьогодні можна нарахувати більше трьохсот видів паперу, що використовується для фільтрації повітря в машині. Високоякісні фільтри оснащені синтетичним шаром ворсистого матеріалу, який гарантує стовідсоткове очищення повітря за будь-якого ступеня забруднення. Синтетика за поєднанням ціни та якості виграє у паперу, проте натуральний фільтр завжди користується підвищеним попитом.
Просочення паперу, що використовується для очищення повітря у фільтрі, дає можливість у кілька разів покращити ефективність роботи. Крім того, подібне просочення надійно захистить від надлишку вологи. Дані склади, що використовуються виробниками, значно покращують якість очищення повітря і гарантують якісну роботу машини в будь-яких кліматичних умовах. Можна не побоюватися високої вологості, піску та пилу.
Існують спеціальні фільтри з глибоким очищенням. Вони мають багатошарову структуру, де кожен шар із певною кількістю осередків затримує навіть найдрібніші частинки сміття. Верхній шар затримає великі частинки сміття, а внутрішній стане непереборним бар’єром на шляху пари, вологи, пилу, комах. Для очищення брудного фільтра можна скористатися звичайним пилососом або вибити тканину на твердий предмет. Крізь чистий матеріал повітря проходить без затримок.
Існуючі форми повітряних фільтрів для автомобілів
Якщо ви не впевнені у своїх знаннях, заручіться допомогою спеціаліста. Він підкаже, який вибрати повітряний фільтр для автомобіля, щоб ваш залізний друг не задихався при великих навантаженнях.
- Кільцевий. Найбільш поширений фільтр у старих моделях карбюраторних двигунів. Подібні моделі займали багато місця і не могли забезпечити ефективного очищення повітря під час роботи в екстремальних умовах.
- Панельний. Широко використовується у сучасному машинобудуванні. Випускається з каркасом та без. Ставиться в автомобілях з інжекторними чи дизельними двигунами. Пластикові або металеві пластини жорсткості знижують ступінь пошкодження елемента, що фільтрує, при інтенсивній експлуатації. Фільтр гарантує якісне очищення під час роботи в будь-яких кліматичних зонах
- Циліндричний. Кільцевий фільтр, що пройшов глибоку модернізацію, використовується в дизельних автомобілях. Найчастіше застосовується у спеціальній техніці, що у сільській місцевості.
Ступені фільтрації та їх основні відмінності
- Перший. Очищення проводиться за допомогою спеціального паперу, щільно складеного в кілька шарів. Один елемент бере на себе все навантаження і найкраще підходить для машин, що працюють у міських умовах.
- Другий. Крім стандартного паперового фільтра є запобіжник. Найчастіше це невеликий шар синтетичного матеріалу. Він добре зарекомендував себе при частих поїздках пересіченою місцевістю, де велика кількість дорожнього пилу легко може стати причиною поломки мотора.
- Третій. Спеціальний циклонний очищувач затримує тверді частинки до потрапляння всередину. Потім йде синтетична тканина та паперовий фільтр. Це найбільш якісне очищення, яке встановлюється на автомобілях преміум класу або працюють у місцях з великим вмістом пилу в атмосфері.
Яким вимогам має відповідати сучасний автомобільний фільтр
Головне завдання будь-якої системи очищення гарантувати надходження максимально очищеного від пилу, пари, комах та сміття середовища. Потрапляння в камеру згоряння будь-якого стороннього предмета неминуче призведе до виходу з експлуатації силової установки. Хороший автомобільний фільтр гарантує легке проходження повітря в систему повітроводів та повністю видаляє будь-які домішки. Дотримання заданих пропорцій допомагає знайти золоту середину та зробити роботу фільтра оптимальною.
- Опір повітряним потокам не повинен перевищувати 0,5%.
- Не допускати проникнення в ДВЗ 98,5% пилу та твердих частинок.
- Оптимальна опірність не більше 2 кПа.
Виробники приділяють чимало уваги безвідмовності роботи за будь-яких навантажень, практичності та зручності заміни витратних матеріалів. Ліцензований фільтр від відомого європейського бренду коштує на кілька вище, ніж китайська підробка. Однак він прослужить не один рік і чудово справлятиметься зі своїм завданням. Тому вирішуючи як вибрати повітряний фільтр для авто спирайтеся на думку фахівця і запам’ятайте що краще витратити трохи грошей на якісний фільтр ніж ремонтувати мотор, що вийшов з ладу.